Gabinet stomatologiczny Ruda Śląska

Złe skojarzenia powodem strachu

Często mamy w głowie zły obraz dentysty. Wynika on z przeżyć z naszej wczesnej młodości, gdy usługi tego typu były świadczone w sposób dużo gorszy niż obecny. Nasze pierwsze skojarzenia to duży ból czy krwawienie oraz bardzo nieprzyjemna atmosfera samego zabiegu. To jednak zamierzchła przeszłość ? wystarczy jedynie jedna wizyta, aby uciec od tego fałszywego wizerunku.
Obecnie dentyści stosują znieczulenia bardzo wysokiej jakości, co przekłada się na brak nieprzyjemnych odczuć w chwili na przykład wyrywania zębów. Po opróżnieniu strzykawki ze środkiem zabijającym ból możemy być pewni krótkiego i niezbyt bolesnego procesu pozbywania się zniszczonego elementu lub też jego naprawy.
Nie martwmy się odwiedzinami w gabinecie specjalisty. Umówmy się na spotkanie, przyjdźmy, usiądźmy w wygodnym fotelu i po chwili wróćmy do domu z usuniętą wadą. Nie potrzeba niczego więcej ? trudno w tej sytuacji móc narzekać na jakość usług dentystycznych. Każdy chce zaprezentować się przed nami jak najlepiej.

Dokupywanie narzędzi stomatologicznych

Podstawowymi środkami leczenia zębów są różnego rodzaju narzędzia stomatologiczne. Mogą być one kupowane w fabrykach należących do ich producentów. Zwykle podczas zakładania gabinetu stomatologicznego kupowana jest pewna ilość takich narzędzi, która powinna wystarczyć na leczenie pierwszej liczby pacjentów. Następnie dokupywane są kolejne narzędzia stomatologiczne, które są zamawiane u dobrze sprawdzonych sprzedawców. Dlatego zwykle w gabinetach dentystycznych zatrudniane są osoby odpowiedzialne za zamawianie narzędzi stomatologicznych. Takie narzędzia sprowadzone do gabinetu muszą być odpowiednio przechowywane. W przeciwnym razie nie będą mogły być używane podczas leczenia pacjentów i staną się przez to nieprzydatne.

Lekarz dentysta - definicja

Gabinet stomatologiczny Ruda Śląska

Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot. dentysta (z łac. dens dopełniacz dentis "ząb") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego12(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 20163).

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.4, lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta

Dodane: 14-03-2019 03:16